فاز 4 اندیشه

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که دنبال  یک فضای فرهنگی و آرام در شهر اندیشه هستند این مقاله را از دست ندهید

این محله از اندیشه در امتداد فاز سه ساخته شده و در اصل پل ارتباطی بین فاز 5و 6 با فاز سوم است. اما به لحاظ محیط شهری با فاز های اطراف خود دارای پیوستگی است و مشخصه های بسیار ظریف خود را دارد. این فاز بیشتر در ذهن مردم به داشتن فضای آرام و فرهنگی معروف است.

اکثریت خانه های فاز چهار مجتمع هایی هستند که طی بیست سال گذشته توسط شرکت های مختلف ساخته و تحویل کارکنان خود شده است. تراکم اصلی این ساختمانها بیشتر به سمت شرق است البته علاوه بر آن محله هایی با ساختمانهای ویلایی هم دارد.

بازار نقش اندیشه

سبک معماری استفاده شده در این بازار مربوط به دوران صفویه و در واقع  نمونه ای کوچک شده از میدان تاریخی نقش جهان اصفهان است که توسط شرکت فنی مهندسی عمران اندیشه و با ظرافت و دقت بالایی اجرا گردیده است.

ساخت این این بنا در سال ۱۳۹۰ آغاز شده و در ۱۳۹۳ به بهره‌برداری رسیده است. این بازار در سه‌طبقه و ۱۲ سرا طراحی شده که هر یک از این سراها با ‌نام یکی از  ادیبان و شعرای بنام ایرانی شناخته میشود. این بازار کاربری تجاری دارد و واحدهای آن در اخیار مشاغل و اصناف گوناگون قرار گرفته و علاوه بر محیط فرهنگی آن فضایی اقتصادی جهت رونق کسب و کار و به مرکزی برای تفریح و خرید تبدیل شده است.

میدان این بازار همچون نمونه اصلی محلی برای کالسکه سواری دارد و در مرکز آن فضای سبز و آبنمای زیبایی طراحی شده است.

 آنچه نقش اندیشه را متمایز کرده است وجود فضای سبز زیبایی در طبقه زیرین است که گودال باغچه نام دارد و الهام گرفته از باغ فین کاشان و باغ عفیف آباد در شیراز است.

مسجد سلمان فارسی‌ را میتوان در واقع تکمیل این اثر دانست که یادآور مسجد امام اصفهان است و دارای دو شبستان، یک گنبد زیبا و مناره هایی است که ارتفاع آنها ۳۵ متر و به وسیله ی کاشی‌کاری‌های اصیل ایرانی و به نحو کاملا هنرمندانه ای پوشیده شده و به محلی برای برگزاری مراسم ها و تجمعات مذهبی تبدیل گردیده است.

از جاذبه های این بازار سالن ورزش های باستانی و زورخانه ی می باشد که فرصتی طلایی برای علاقمندان جهت انجام ورزش های باستانی ایران فراهم آورده است ،سالن همایش ها، ایستگاه رادیویی ، تلسکوپ هم از دیگر امکانات بازار ایرانی اسلامی است.

مقبره شهدای گمنام

مقبره شهدای گمنام اندیشه دیگر فضای فرهنگی فاز چهار است که مزار 5 شهید دوران مقدس می باشد و در مناسبت های مختلف این مکان میزبان مراسم های گوناگون مذهبی میباشد.

وصعت فاز 4 ۳۳۰ هکتار است و از سال ۱۳۷۵ زمین های آن تفکیک و تعیین کاربری شده و به متقاضیان که عموما شرکت ها و ارگان های دولتی بوده اند اغاز می شود . بعدها بخش هایی به شخصیت های حقیقی واگذار شده و ساخت و سازهای شخصی هم در آن استارت میخورد و محله های ویلایی هم به آن اضافه می شوند.

امکانات شهری

شهر سازی خوب ، متراژ مناسب ساختمانها ، آرامش و حس خوبی به ساکنین این فاز داده است این فاز دارای مکان های تفریحی ورزشی از جمله استخر الماس و زمین چمن پارک شهریار و پارک بهمن ، بوستان تعلم، پارک جنوبی فاز 4، و کمر بند سبز شمالی فاز  می باشد

امکانات درمانی

و دارای مرکز بهداشت ، مرکز توانبخشی، مرکز فوریت های حوادث پزشکی ،است

مرکز مخابرات فاز 4و5 ،اداره برق، اداره گاز، اداره گذرنامه ،اداره بهزیستی،پلیس امنیت، مرکز همایش های شهر اندیشه ( در حال ساخت)

مکان های تجاری

بازار بزرگ نقش اندیشه، بازار روز زیتون/ مجتمع تجاری اررغوان ، مجتمع تجاری تندیس ،

مراکز آموزشی

دبیرستان نمونه دولتی ، مرکز استعدادهای درخشان دار الفنون و مدارس تمامی مقاطع تحصیلی

مراکز فرهنگی

مقبره شهدای گمنام و بازار ایرانی سلامی

جمع بندی

شهر اندیشه افق روشنی را زندگی و سرمایه گذاری دارد. تقریبا برای همه ی اقشار در تمامی فازها محلی برای زندگی وجود دارد. فاز چهارم به لحاظ موقعیتی برای زندگی و چشم انداز رشد و توسعه برای سرمایه گذاری موقعیت بسیار ممتازی دارد. مطمئنا ظرفیت های بسیاری در این منطقه نهفته است که در آینده باعث ورود سرمایه های جدیدی خواهد شد. اگر قصد خرید ملک در اطراف تهران و حتی کرج هستید خرید در این منطقه میتواند پیشنهاد بسیار خوب و گزینه ی بسیار جدی باشد.تیم املاک اندیشه ملک میتواند شما را از ابتدا تا انتها با مشاوره و معرفی موارد مناسب و پی گیری های مستمر شما را همراهی کنند.

Leave your comment
دیدگاه
نام
آدرس ایمیل