10 دلیل برای انتخاب شهر اندیشه برای زندگی - ایران پیدا

10 دلیل برای انتخاب شهر اندیشه برای زندگی – ایران پیدا

انتخاب محل زندگی یکی از دغدغه های همیشگی و ثابت هر خانواده ای بوده و هست.

همین موضوع ساده باعث شکل گیری تمدن های بزرگ بشری شده است.

زمانی که انسان کوچ نشین تصمیم گرفت کنار چشمه های پر آب برای خود خانه بسازد و در یک مکان ثابت زندگی کند، موجب پیدایش قریه ها، روستاها و شهرها شد و پس از گذر از این مرحله و به واسطه ثبات و آرامشی که با داشتن یک سرپناه و مامن برای انسان ها به دست آمد ، شکوفایی و رشد فکری در تمامی حوزه های علوم و فنون رقم خورد. پس انتخاب مکان مناسب برای زیستن در تمامی جنبه های زندگی هر انسانی موثر خواهد بود.

علم روانشناسی تاثیر محیط زندگی بر سلامت روح و روان انسان ها را ثابت کرده است. محیط زندگی باید به دور از استرس های روزمره باشد، زندگی در محیط های باز ، منظم و سرسبز منشاء اثر بر سلامت فردی و اجتماعی شهروندان هر شهر خواهد بود.

ترافیک شهری، تراکم بالای ساختمانها ، متراژ ساختمان محل سکونت ، امنیت اجتماعی، عرض معابر عمومی و تداخل آن با مشاغل، همگی از موارد مهم و دخیل در بهداشت روح انسان ها ارزیابی شده است.

اما مهمترین مساله که در زندگی انسانها از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، داشتن منبع درآمد مناسب به عنوان موتور محرک و قدرت اقتصادی هر فرد و خانواده است.

داشتن یک خانه بزرگ در یک شهر دور افتاده و آرام اما بدون یک منبع درآمد هرگز حس رضایتمندی بالایی در عموم انسانها ایجاد نخواهد کرد.

شهر اندیشه با داشتن بسیاری از پارامترها و کسب بهترین استانداردها می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای محل زندگی باشد. در ادامه سعی کرده ایم دلایلی منطقی برای زندگی در این شهر عنوان کنیم.

1- قیمت مناسب آپارتمان ها

قیمت مسکن جهش بی سابقه ای را در سال های اخیر تجربه کرده است. این فزایش قیمت تناسبی با درآمد خانوارها ندارد و زندگی در شهرهای تهران و کرج را دشوار کرده است. آپارتمان های شهر اندیشه با داشتن قیمتی به مراتب بهتر نسبت به این دو شهر می تواند گزینه مناسبی برای زندگی و حتی سرمایه گذاری باشد.

2- دسترسی به دو شهر تهران و کرج

این موضوع باعث می شود شما بتوانید به راحتی بین دو شهرهای کرج و تهران تردد کنید. بسیاری از ساکنین اندیشه در این دو شهر اشتغال دارند. یعنی با درآمد و فرصت های شغلی این شهرهای شلوغ، فرصت زندگی در شهری آرام و بدون استرس را تجربه می کنند.

فاصله اندیشه از شهرهای تهران کرج و شهریار

3- جوان بودن سازه های شهر اندیشه

بسیاری از ساختمان های شهر اندیشه عمر پایینی دارند ، این مساله به لحاظ اصول مهندسی نشان دهنده ی استقامت و استحکام بهتر این ساختمان ها در برابر نیروهای جانبی و زلزله است. زیرا نظارت های بهتر ، مصالح با کیفیت و از همه مهمتر بهره گیری از روش های جدید محاسبات و طراحی سازه ای موجب مقاومت مطلوب ساختمان های جوان می شود.

4- رعایت اصول شهر سازی

به این دلیل که توسعه و ایجاد شهر اندیشه با برگذاری جلسات کارشناسی و در قالب یک پروژه ی کشوری و با نظارت نهادهای ذی ربط بوده است، سعی شده است اصول و مبانی شهرسازی در آن رعایت شود. مهمترین این اصول عبارت اند از : استاندارد بودن عرض خیابان ها و پیاده روها رعایت اصول خط آسمان و تراکم ها، فضاهای سبز، فضاهای عمومی و پارک ها

5- کیفیت خدمات شهری

شهرداری اندیشه جزو موفق ترین شهرداری ها به لحاظ مدیریت شهری ، نظافت و تمیزی معابر عمومی و خیابان ها بوده است ، ادارات دیگر نیز چون اداره برق ،آب و فاضلاب ، گاز ، مخابرات و…. هم دارای کیفیت بالای خدمات شهری و هماهنگی خوب با یکدیگر هستند.

6- امنیت اجتماعی

یکی از مواردی که باعث نگرانی هر سرپرست خانواده ای می شود، ایجاد ناامنی به واسطه وجود افراد پر خطر است اما خوشبختانه به واسطه وجود نیروی انتظامی مقتدر و فضای فرهنگی حاکم بر شهر اندیشه این موارد بسیار کم و به ندرت به چشم می خورند و باعث آسودگی خاطر و فرغ بال ساکنین شده است.

7- متراژ ساختمان ها

در بحث معماری ساختمان های اندیشه سعی شده است، الزامات مبحث چهارم مقررات ملی ساختمان با کیفیت بالایی اجرا شود. عدم تداخل کاربری ها و متمرکز کردن مشاغل پر سرو صدا و همچنین متراژ ساختمان ها در حد قابل قبولی متناسب با نیازهای هر فرد می باشد و تلاش شده است جلوی ساختن خانه های غیر استاندارد و کوچک گرفته شود.

8- مراکز خرید و تفریحی

نسبت خوب جمعیت باعث رونق کسب و کارها در این شهر شده است در کنار این بازار تقاضا، مراکز خرید و بازارچه های محلی خوبی هم ساخته شده است. در کنار هر مرکز خریدی رستوران ها و کافی شاپ ها و مراکز تفریحی هم رونق گرفته اند.

وجود پارک های با امکانات مناسب هم علاوه بر تامین نیازهای مردم ساکن شهر، باعث جذب مردم مناطق همجوار هم شده است.

9- طرح توسعه

جالب است بدانید شهر اندیشه در 6 فاز به بهره برداری رسیده است.هدف از ایجاد این شهر، تامین مشکل کمبود مسکن در شهرهای پر جمعیت تهران و کرج بوده است. با توجه به مورد استقبال قرار گرفتن این پروژه ی ملی، تمامی فازهای آن در دستور توسعه قرار گرفته و برنامه ریزی هایی برای گسترش وسعت شهری و به تناسب آن بالا بردن سطح خدمات شهری صورت گرفته است . در این میان توسعه فاز 6 در اولویت قرار دارد.

10- سرمایه گذاری

بازار خرید و فروش زمین و مسکن در این شهر رونق بالایی دارد. این را می شود براحتی و از تعداد بالای بنگاههای فعال مشاور املاک در سطح شهر فهمید.

شکل گیری بازاری با گردش مالی خوب و برتری نسبت تقاضا به عرضه باعث شده چشم انداز خوبی برای سرمایه گذاری در بخش مسکن ترسیم شود و بالا بودن ضریب نرخ نقد شوندگی سرمایه ، سند دار بودن خانه ها ، نداشتن معارض و اوقافی نبودن زمین ها و املاک آن سرمایه گذاری در آن را بی خطر و پر سود کرده است.

 

10 دلیل برای انتخاب شهر اندیشه برای زندگی - ایران پیدا 1

 

 

1- قیمت مناسب آپارتمان ها

 

2- دسترسی به دو شهر تهران و کرج

 

3- جوان بودن سازه های شهر اندیشه

 

4- رعایت اصول شهر سازی

 

5- کیفیت خدمات شهری

 

6- امنیت اجتماعی

 

7- متراژ ساختمان ها

 

8- مراکز خرید و تفریحی

 

9- طرح توسعه

 

10- سرمایه گذاری

 

 

در پایان قبل از هر تصمیم گیری برای خرید ملک توصیه ی اکید می کنیم با کارشناسان منطقه مشورت کنید . تیم کارشناسان املاک ایران پیدا می توانند شما را در خرید هر نوع ملکی همراهی کرده و با اشراف کامل به اراضی منطقه و مباحث حقوقی بخش املاک ، باعث افزایش امنیت سرمایه شما شوند.

  • محمود

    محمود

    جولای 4, 2020

    بهتره مواردي مثل اصول شهرسازي و امنيت اجتماع رو از ساكنين بپرسيد

Leave your comment
دیدگاه
نام
آدرس ایمیل