شهر اندیشه کجاست؟ (گالری ، شهرشناسی ، قیمت مسکن،مراکز دولتی)

شهر اندیشه کجاست؟ (گالری ، شهرشناسی ، قیمت مسکن،مراکز دولتی)

شهری برای زندگی، اندیشه ای برای سرمایه گذاری

این مقاله در حال تکمیل است!
تکمیل ۸۵%
شهر جدید اندیشه یک فرصت بزرگ برای سرمایه گذاری و یک امکان برای کسب تجربه ای متفاوت از زندگی آرام در مجاورت حجم عظیمی از هیاهو و شلوغی شهر های تهران و کرج است. اکثر کسانی که هم درآمد کسب و کار در کلان شهر تهران و محیط زندگی آرام ، با کیفیت و به نسبت ارزان تر را می خواهند این شهر را برای زندگی انتخاب کرده اند.
با خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی از شهر اندیشه، شرایط زندگی، شهرسازی، مکان های تفریحی و فرهنگی و آینده ی روبه توسعه ی این شهر پر ظرفیت کسب خواهید کرد. 

شهر جدید اندیشه  در ۲۰ کیلومتری تهران واقع شده این شهر با جمعیت حدود ۲۰۰ هزار نفری یکی از بزرگترین شهر های اقماری تهران به حساب می آید.یکی از خصوصیات شهر اندیشه سیستم نوین شهرسازی است که در این شهر به کار رفته ، البته فاز ۱ شهراندیشه دارای بافت قدیمی و سنتی است.

اینستاگرام شهر اندیشه
ورود به اینستاگرام شهر اندیشه

فاز ۱ اندیشه

فاز یک اندیشه در جنوبی ترین نقطه شهر قرار گرفته ، این فاز قدیمی ترین فاز ساخته شده شهر است ، درسال ۶۷ واگزاری زمین های این فاز در متراژ های پانصد و هزار متری آغاز شد ، این فاز دارای شهر سازی سنتی است.فاز یک اندیشه زیر نظر شهرداری شهریار ساماندهی میشود و ساختمان  شهرداری اندیشه در خیابان شقایق پانزدهم شرقی قرار گرفته است، فاز یک اندیشه دارای سه خیابان اصلی به موازات هم به نام های طالقانی ، دنیامالی و مدرس است

فاز یک اندیشه علاوه بر سه خیابان طولی نام برده شده ، خیابان های عرضی زیادی هم دارد. که به (شقایق) شرقی ها و (ارغوان )غربی ها معروف هستند و از خیابان یکم (شرقی و غربی ) شروع میشوند و تا خیابان پانزدهم (شرقی و غربی ) ادامه می یابند.قسمت غرب این فازبا خیابان اطلاعات شروع میشود و بعد از آن خیابان شاهد غربی است که این خیابان به سمت شرق هم با نام شاهد شرقی ادامه یافته است.در بین شرقی و غربی ها ، خیابان های چهارم ، هشتم ، دوازدهم خیابان های اصلی و بقیه خیابان ها فرعی محسوب میشوند.به لحاظ قیمتی خانه های سمت غرب فاز مشتری بیشتری دارند و به طبع قیمت بیشتری هم دارند.

به عنوان شاخه اصلی این منطقه شناخته میشود. خیابان دنیامالی به دلیل قرار
گرفتن در مرکز  شهر اندیشه و دسترسی به
جاده های تهران و کرج از رونق اقتصادی بالاتری برخوردار است. یکی از مزایای زندگی
در این فاز دسترسی آسان به پایانه های تاکسیرانی و اتوبوسرانی است که در قسمت
شمالی این فاز واقع شده است از مزایای دیگر این فاز تمرکز مغازه ها و مراکز خرید
در خیابان دنیامالی است.

 

خیابان طالقانی دومین خیابان مهم فاز یک اندیشه
است. تمرکز تعمیرگاه ها ، صافکاری ها نقاشی ها ، باطری سازی ها و…. هر چیزی که
به خودرو مرتبط می شود در این خیابان است
و مغازه های آن از فشردگی و تراکم بالایی برخوردارندعلاوه بر آن راه دسترسی به شهرک
های المهدی ، مریم و شهرک رفاه از این خیابان می باشد.

طی سالهای گذشته ، این خیابان مانند
دو خیابان اصلی دیگر رونق لازم را نداشته است و همین بکر بودن آن توجه بسیاری ازصاحبان
مشاغل را به خود جلب کرده است. صنف خدمات خودرو بیشترین استقبال برای راه اندازی
کسب و کار خود در این خیابان را داشته اند.

خیابان میلاد ، خیابان موعود و از
همه مهمتر خیابان معلم که همگی در سمت غرب فاز یک قرار دارند، خیابان های فرعی
طولی فاز یک هستند. در سمت شرق فاز خیابان فرعی طولی وجود ندارد.

میدان های آزادگان و پارک هشتم در
خیابان شهید دنیامالی مشهور ترین میدان های فاز یک هستند، میدان معلم که در خیابان
معلم واقع شده است و میدان فاطمیه که به علت گود بودن آن به میدان گودی نیز معروف
می باشد و علاوه بر فضای سبز و امکانات تفریحی دارای یک مسجد است و میزبان چند
شهید گمنام جنگ تحمیلی نیزمی باشد ، از دیگر میدان های اصلی فاز یک می باشند

این شهرک جزعی از فاز یک محسوب
میشودو از خیابان آتش نشانی شروع و به خیابان فردوسی ختم می شود

این شهرک دارای ۴ بلوک است که ارزش
خانه های بلوک یک و دو نسبت به دو بلوک دیگر بالاتر است.اکثر ساختمان های بلوک های۳ و ۴ قدیمی و با نمای آجری هستند. فضای آرام آن باعث شده افرادی که زندگی به دور از هیاهوی شهری را ترجیح می دهند به سمت خرید و اجاره خانه در آن منطقه گرایش پیدا کنند.

این شهرک دارای یک بلوار اصلی به نام یادگارامام و دارای سه میدان به نام های سید احمد خمینی، سید مصطفی خمینی و میدان امام خمینی است.

خیابان های آتش نشانی ،آبشار،پاییزان، شهدای گمنام وغدیر خیابان هایی هستند که بلوار یادگار امام را به بلوار طالقانی متصل می کنند.در سمت دیگر شهرک مریم خیابان درختیواقع شده است که از طریق خیابان های آتش نشانی، باران، بهاران، شاهد،ولایت و کوچه های عطار دوم و حافظ یکم به داخل شهرک مرتبط میشود

جزیره

 درانتهای شهرک مریم دو خیابان رودکی

و فردوسی قرار دارد که به دلیل مجاورت با جاده اصلی اندیشه_ تهران و زمین های خالی اطراف، به جزیره مشهور شده است .

این شهرک در انتهای فاز یک و بین دو
خیابان شهید دنیامالی و خیابان طالقانی قرار دارد. اکثرخانه های این شهرک قدیمی و
با نمای آجر سه سانتی هستند. شهرک رفاه دارای یک بلوار اصلی به نام بلوار ریاست
جمهوری ست و کوچه های آن از یاس اول تا یاس هفتم و از لاله اول تا لاله هشتم ادامه می یابد. همه کوچه های این شهرک به جز لاله اول و لاله چهارم بن بست هستند. محیط کوچک و آرام آن و دسترسی به جاده اندیشه_تهران از مزیت های زندگی در این شهرک به حساب می آید

این شهرک هم بین خیابان های طالقانی
و درختی واقع شده است شهرک المهدی در حال حاضر در دست توسعه است
و خیابانهای کوثر یک و دو ، یاس یک و دو ساخته شده و در حال بهره برداری هستند
زمین های اطراف نیز در حال تعیین تکلیف و یا در حال ساخت و ساز هستند.با توجه به موقعیت خوب محل و عدم پیشرفت طی سالهای گذشته، سرمایه گذاری در این شهرک آینده خوبی دارد.

گالری تصاویر فاز یک اندیشه

قیمت خانه و اپارتمان در فاز یک اندیشه

قیمت مسکن در این فاز به دلیل عدم بهره بری از فضای سبز مناسب ، عدم وجود مراکز درمانی مجهز ، سیستم شهرسازی سنتی و … از سایر فاز های شهر اندیشه به مراتب پایین تر است.


لیست کامل فایل های املاک در فاز یک اندیشه

فاز ۲ اندیشه

شروع ساخت این فاز از سال ۱۳۷۰ در زمینی به مساحت ۱۲۰ هکتار در غالب بلوکهای ساختمانی برای فرهنگیان آغاز شده است. ورودی اصلی این فاز از سمت بلوار ولایت است و به لحاظ جغرافیایی در شمال غربی فاز یک و غرب فاز ۳ واقع شده است. بلوار اصلی فاز ۲ بلوار نیلوفر نام گذاری شده و خانه های این فاز اغلب با مترا‍ژهای بالا ساخته شده اند. سرانه فضای سبز در فاز ۲ نسبت به فاز ۳ و بقیه فاز ها کمتر است اما امکانات تفریحی و رفاهی داخل بلوک ها و آپارتمان ها این کمبود را به نحو مطلوبی جبران کرده است.
خیابان اصلی فاز ۲ اندیشه

شهرک راه آهن در ابتدا برای تامین خانه مورد نیاز کارکنان راه آهن جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد. اما امروزه توسعه یافته و بخش جدید شهرک راه آهن با شهر سازی جدید و خانه های مدرن و لاکچری به مکانی زیبا و آرام برای زندگی تبدیل شده است.

قیمت خانه و آپارتمان در فاز ۲ اندیشه

فاز دو اندیشه با سیستم شهر سازی منظم و تردد بسیار پایین به دلیل عدم وجود مراکز تفریحی و تجاری بزرگ در این ناحیه به منطقه ای مناسب افرادی که علاقه به محله های آرام و کم تردد دارند تبدیل شده.

قیمت آپارتمان و خانه در این فاز تقریبا بالاست .

لیست کامل فایل های املاک در فاز دو اندیشه


فاز ۳ اندیشه

فاز ۳ اندیشه در سال ۱۳۷۰ در زمینی به مساحت ۳۶۰ هکتار طراحی و بر اساس کاربری مصوب در مراحل مختلف واگذار شده است. این فاز از نظر دارا بودن زیر ساخت‌های شهری شرایط بهتری نسبت به فاز ۱ دارد. در این فاز مجتمع بزرگ تجاری نگارستان به بهره‌برداری رسیده و از پر بازدیدترین و شیک‌ترین مکانهای خرید در اندیشه می‌باشد. در فاز ۳ یک سینما به نام سینما ساحل نیز وجود دارد.

اقلب امکانات تفریحی و رفاهی و اداری شهر در این فاز و فاز ۴ اندیشه وجود دارد که باعث رونق اقتصادی این منطقه شده.
این فاز به لحاظ موقعیتی دقیقا روبروی فاز یک قرار دارد و بلوار ولایت فاز یک و سه را از هم جدا میکند
به لحاظ بافت شهری خانه های این فاز با مترا‍‍ژ‍های متوسط رو به بالا ساخته شده.اکثر خانه های ظلع غربی فاز نوساز و ویلایی هستند.
به لحاظ اصول شهرسازی دارای خیابانهای پهن ،فضاهای سبز، اماکن تفریحی، اعم از پارک ها و سالن های ورزشی خوبی می باشد و به نسبت سرانه جمعیت استاندارد و کیفیت بالایی دارد
از میانه فاز به بعد وارد بخش خانه های سازمانی می شویم که نسبتا عمر بالاتری دارند و نمای اکثر آنها آجر سه سانتی است. این ساختمانها اغلب به صورت مجتمع های چند بلوکه ساخته شده اند
مهمترین میدان این فاز میدان آزادی است که المان معماری زیبایی در وسط این میدان ساخته شده. بلوار آزادی شارع اصلی این فاز است که از میدان آزادی تا انتهای این فاز ادامه یافته است. در طول این بلوار ساختمانهای خدماتی رفاهی زیادی دایر است مانند بوستان شهدای هسته ای ، بوستان اندیشه ، بوستان حافظ،ساختمان شهرداری اندیشه ، مسجد امام علی (ع) بازار بزرگ اندیشه ، مرکز خرید نگارستان ،سینما ساحل اندیشه و….. در طول این بلوار قرار دارند

این شهرک بخشی از فاز سه است و به لحاظ موقعیت مکانی در ظلع جنوب غربی دو مسیر شهریار به تهران و شهریار به کرج واقع شده است و به همین دلیل دسترسی و موقعیت مکانی ممتازی دارد. بازار سرمایه گذاری در بخش مسکن این شهرک بسیار خوب است و خانه های ویلایی و آپارتمانی مجللی در آن ساخته شده است. از جمله شاخصه های مهم این شهرک، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور و دانشگاه پیام نور آن است .
تصویر فاز 3 اندیشه
نمای کلی از فاز ۳ اندیشه

لیست کامل فایل های املاک در فاز سه اندیشه


فاز ۴ اندیشه

 این فاز در ۳۳۰ هکتار و از سال ۱۳۷۵ کار آماده‌ سازی اراضی و واگذاری آن آغاز گردید. فاز ۴ در ادامه فاز ۳ ساخته شده است و از طریق بلوار آزادی به فاز ۳ متصل می شود و تا کنار جاده کرج- شهریار ادامه یافته است. راه دسترسی دیگر این فاز از سمت جاده کرج است که از دو بلوار گلها و شورا به داخل فاز منتهی میشود. پارک های فاز ۴ شامل پارک جنب جاده کرج که از بلوار گلها شروع و تا بلوار شورا ادامه یافته است، پارک کنار اداره گاز،بوستان مادران، پارک استاد شهریار، پارک معلم و دارای مراکزی چون مجتمع تجاری اداری ارغوان ، مجموعه ورزشی الماس و …. می باشد. بافت منازل مسکونی این فاز هم اغلب خانه های سازمانی و ملک های ویلایی است

هنگامی که از فاز چهار اندیشه سخن میگوییم. اولین شاخصه ای که در ذهن انسان ظهور پیدا میکند بازار بزرگ ایرانی اسلامی نقش جهان آن است که با الهام گرفتن از میدان نقش جهان اصفهان ساخته شده و در جزئیات بکار بردن المانهای معماری دوره صفویه دقت خوبی شده است. علاوه بر ارزش فرهنگی این بنا ارزش اقتصادی بالایی نیز دارد و به نوعی قلب اقتصاد فاز ۴ محسوب می شود.
دومین شاخصه فرهنگی فاز ۴ یادمان شهدای گمنام جنگ تحمیلی است که دومین قطب فرهنگی این فاغز محسوب می شود. و به لحاظ موقعیتی در امتداد بلوار آزادی از سمت فاز ۳ قبل از بازار نقش جهان و نبش میدان شهدای گمنام قرار گرفته است
بازار نقش جهان اندیشه
بازار نقش جهان واقع در فاز ۴ اندیشه

لیست کامل فایل های املاک در فاز چهار اندیشه


فاز ۵ اندیشه

مساحت این فاز ۱۹۴ هکتار است و در کنار جاده کرج- شهریار در امتداد فاز ۴ به سمت شمال ساخته شده است میدان خلیج فارس نفطه اتصال دو فاز ۴ و ۵ است.

ساختمان های آن به صورت آپارتمانی و ویلایی ساخته شده و دارای مراکز تجاری، مدارس، یک فرهنگسرا ( فرهنگسرای سعدی) و دو مسجد امام هادی (ع) و امام حسین (ع) است. 

لیست کامل فایل های املاک در فاز پنج اندیشه

فاز ۶ اندیشه

این فاز به مساحت ۴۰۰ هکتار می‌باشد که عمده زمین‌های آن در مالکیت بخش خصوصی می‌باشد و شهرداری مجوز ساخت نمی‌دهد. 

به لحاظ موقعیتی از سمتی به شهر فردیس و از سمتی به اتوبان کرج و فازهای ۴ و ۵ منتهی می شود

لیست کامل فایل های املاک در فاز شش اندیشه

ارگان های شهر اندیشه

ساختمان  اداره برق در سال  ۱۳۸۲ و در فاز ۳ اندیشه ساخته شده است.  شهر هم اکنون دارای ۲ پست توزیع برق ۶۳ کیلو ولت است.
 اداره آب و فاضلاب  سال۱۳۸۹ در فاز ۳ اندیشه به بهره برداری رسیده است. تامین آب شهر اندیشه ،توسط چاه های موجود در شهر صورت پذیرفته است و این شهر فاقد تصفیه خانه و فاضلاب شهری  می باشد.
 اداره مخابرات در سال ۱۳۷۹ در فاز ۳ اندیشه مستقر گردید.
 اداره گاز در سال ۱۳۸۵ در فاز ۳ اندیشه ساخته شده است.
 نیروی انتظامی هم  در سال ۱۳۷۹ در فاز ۳ اندیشه مستقر گردید.
 شهرداری اندیشه در سال ۱۳۸۲ تاسیس شد و کلیه قسمت های واگذار شده شهر و شبکه معابر و فضای سبز به آن شرکت تحویل داده شد.

نقشه شهر اندیشه

لیست مشاغل و اماکن مورد نیاز در شهر اندیشه

Leave your comment
دیدگاه
نام
آدرس ایمیل